roman-svatosRoman Svatoš

  • Mezinárodní třída ve standardních tancích
  • Aktivní tanečník a trenér
  • člen klubu amatérského tance Zbraslav

Rok narození: 1989
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Oblíbená barva: zelená, modrá
Oblíbený tanec: Quickstep

Taneční úspěchy:

1. místo New Ulm 2009 (Německo) Standardní tance (během jednoho víkendu jsme se zúčastnili tří soutěží a obsadili tři prvá místa) 1. místo Berlín 2012 A standardní tance 14. místo na mistrovství ČR 2009 v družstvech

K tanci mne ve 14 letech dovedla starší sestra, která se se svým přítelem věnovala tanci soutěžně. Když jsme měli mít školní ples, velmi nerad jsem ji poprosil, zda mi ukáže kroky. Obtěžovalo a unavovalo mne s nimi občas jezdit na soutěž a tanec jsem nepovažoval za nic zábavného. Sestra mě vzala na trénink a tam jsem poznal svou první taneční partnerku a u tance zůstal :-).

romanRůženka je má čtvrtá taneční partnerka. Prošel jsem rukama několika trenérů, jimž děkuji za trpělivost. Posledních pět let trénujeme s Petrem Zabystrzanem a Monikou Mihalíkovou a Davidem Vejcharem a Veronikou Hanušovou (semifinalisté MČR). Petr s Monikou jsou naši hlavní trenéři. Monika je mistryně republiky a společně s Petrem byli druzí na MČR. Trenéři nás nevedou jen hodinu na tréninku, ale podporují nás na zahraničních i českých soutěžích. Pomáhají nám s image, podporují ve slabých chvilkách a radují se z úspěchů.

Největším zážitkem byla pro mne soutěž v Blackpoolu v Angilii. Je to „Mekka“ tanečního světa. Samozřejmě jezdíme na různé světové soutěže, kde vídáme světovou špičku, ale Blackpool byl prostě jedinečný. Jak prostředím, tak atmosférou i tanečními výkony. Zajímavou zvláštností je, že první řady sedadel v tanečním sále jsou doživotně pronajaté mistrům světa, kteří tuto soutěž vyhráli. Vidíte tedy okolo sebe osobnosti, kterých si vážíte a znáte je jen z videí.

Tanec jsem přehodnotil a teď už vím, že je to sport se vším všudy. Jste vyčerpaní, bolí Vás svaly o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Radujete se se z výher, občas jste zklamaní. Potkáte spoustu kamarádů, podíváte se na různá místa. Chcete skončit protože jste unavení, vyčerpaní, zlobíte se na sebe, ale stejně nikdy nezkončíte, protože ta radost je mnohem větší.

fmr 6383Růžena Svatošová (dříve Hartmanová)

  • finalistka mistrovství republiky ve standardních tancích
  • trenérka I.třídy
  • členka Svazu učitelů tance ČR
  • absolventka trenérské školy na FTVS UK (fakulta tělesné výchovy a sportu) obor „tanec“
  • aktivní tanečnice "mezinárodní třídy" ve standardních tancích
  • a také maminka

Rok narození: 1976
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Oblíbená barva: modrá
Oblíbený tanec: Slowfox

Taneční úspěchy:

1. místo New Ulm 2009 ( Německo) Standardní tance

(během jednoho víkendu jsme se zúčastnili tří soutěží a obsadili tři prvá místa)

účast ve finále mistrovství ČR 2009 ve standardních tancích

účast v Anglickém Blackpoolu 2011

1.místo Berlín 2012 A standardní tance

hartmanovaV šestnácti letech jsem absolvovala taneční kurzy pana ing. Kojetína v Mníšku pod Brdy, odkud pocházím. Dva roky jsem pokračovala pod trpělivým vedením manželů Dufkových v klubu Amatérského tance Zbraslav. Na několik let jsem soutěžní tanec opustila a věnovala se jen výuce v tanečních kurzech.Velmi zajímavou zkušenost jsem získala při výuce nevidomých a slabozrakých žáků, kde jsem působila čtyři roky. Protože jsem chtěla být lepším pedagogem, přihlásila jsem se do prvního ročníku trenérské školy při fakultě tělesné výchovy a sportu univerzity Karlovy, pořádanou svazem učitelů tance. Během studia jsem se aktivně vrátila k soutěžnímu tanci a otevřela spolu s ing. Martinem Macounem své první taneční kurzy.

image-phpZa 20 let se v kurzech vystřídalo mnoho žáků, z nichž se mnozí stali našimi přáteli. Velmi příjemné jsou pro mne taneční kurzy pro dospělou společnost, kde se opakovaně schází 8-15 párů. Kurzy mají milou atmosféru a žáci nás inspirují do další práce. V soutěžním tancování jsem se svým současným partnerem a manželem, panem Romanem Svatošem, dosáhla ve standardních tancích třídu nejvyšší, třídu M ( mezinárodní ). Věnujeme se i tancům latinsko-americkým. Doufáme, že nám zdraví dovolí pokračovat v sice náročném, ale krásném koníčku co možná nejdéle.

 

Externí lektoři:

 

ruzickova-landovsky

Kateřina Růžičková

A třída ve standardních tancích
Rok narození: 1991
Bydliště: Praha - Radotín
Oblíbená barva: tyrkysová, fialová
Oblíbený tanec: všechny kromě valčíku, ale quickstep je můj nejoblíbenější

Tanec mám ráda hlavně proto, že to je jeden z mála sportů, který je doprovázen hudbou a tanečník tak propojuje sport s uměním. Nestačí se „pouze“ naučit variace, ale je potřeba se vcítit do hudby a tančit podle ní. A jelikož všichni vnímáme hudbu trochu jinak, každý tanečník je originál.

Mé úplně první setkání s tancem bylo na soutěži mého staršího bratra, kde mě okouzlila celková atmosféra, krásné šaty a image tanečníků. Od té doby jsem věděla, že bych se tanci jednou ráda věnovala. Tančit jsem ale začala až o několik let později, po absolvování Růženčiných tanečních kurzů, kde jsem se ujistila, že mě to opravdu baví.

Kuba byl sice můj třetí taneční partner, ale až trénování s ním jsem považovala za start mého tancování. Sdíleli jsme podobné zapálení a nadšení pro tanec a aktivním trénováním jsme se za poměrně krátkou dobu vytančili do druhé nejvyšší třídy - třídy A. Nyní se sice naše cesty rozešly, ale já se tanci chci věnovat určitě dála sáhnout si na metu nejvyšší – tedy třídu mezinárodní.

Jakub Landovský

A třída ve standardních tancích
Rok narození: 1991
Bydliště: Čeperka / Praha - Břevnov
Oblíbená barva: zelená/modrá
Oblíbený tanec: waltz/rumba

Anna Trubenekrová

Mezinárodní třída v latinsko-amerických tancích.

rok narození:

Bydliště: Teplice/Praha

Oblíbená barva:

Oblíbený tanec:

Mgr. Adéla Červenková

A třída v latinskoamerických tancích
Lady latin dance
Rok narození:
Bydliště: Praha
Oblíbená barva:
Oblíbený tanec:

 

 

Bogdan Kostov

M třída ve standardních tancích
Rok narození: 1983
Bydliště: Černý Vůl
Oblíbená barva:
Oblíbený tanec:

julie-matustikova

 

Julie Matuštíková

B třída ve standardních tancích
Rok narození: 1990
Bydliště: Praha - Radotín
Oblíbená barva: rudá, bordó
Oblíbený tanec: quikstep, waltz

Vladislav Sláma

B třída ve standardních tancích
Rok narození: 1989
Bydliště: Praha - Zbraslav
Oblíbená barva: všechny
Oblíbený tanec: Waltz, Slowfox

 Anna Trubenekrová

třída M - mezinárodní vestandardních tancích

vaučuje párové kurzy a soukromé lekce

Rok narození:
Bydliště: Praha / Teplice
Oblíbená barva:
Oblíbený tanec: